Stomatologia RAHMA

Leczenie kanałowe pod mikroskopem

leczenie kanałowe pod mikroskopem

leczenie endodontyczne z zastosowaniem specjalistycznego mikroskopu, pozwala lekarzowi w sposób bardzo precyzyjny przeprowadzić zabieg usunięcia z wnętrza zęba (kanałów korzeniowych) martwej lub zmienionej miazgi.

mikroskop dzięki znacznemu powiększeniu oraz doskonałemu oświetleniu sprawia, że lekarz dentysta wykonujący zabieg w sposób bardzo dokładny i najbardziej precyzyjny przeprowadza zabieg leczenia endodontycznego.

leczenie kanałowe pod mikroskopem daje możliwość leczenia nawet najbardziej skomplikowanych przypadków w krótkim czasie. zabieg przeprowadzany jest w znieczuleniu miejscowym i najczęściej jest zabiegiem całkowicie bezbolesnym.

długotrwały proces próchnicowy nie tylko niszczy szkliwo, ale także wywołuje zmiany w głębszych tkankach zęba. jeśli dojdzie do takich powikłań potrzebne jest leczenie endodontyczne, potocznie nazywane leczeniem kanałowym. jest to najskuteczniejsza metoda leczenia zębów, w których miazga uległa nieodwracalnemu zapaleniu.

w leczeniu endodontycznym niezbędne jest zdjęcie rentgenowskie, a także często zdjęcie 3d. pozwalają one precyzyjnie określić długość oraz kształt i ilość kanałów korzeniowych. po ich opracowaniu, lekarz dentysta wypełnia je dedykowanym materiałem, chroniącym przed nawrotem infekcji odcinając drogę bakteriom.

Endodoncja

bardzo istotnym aspektem leczenia endodontycznego jest sposób oraz czas w jakim jest ono przeprowadzane. Aby taki proces leczenia się powiódł, wymaga się od lekarza dentysty wiedzy, umiejętności pracy manualnej  i co najważniejsze ogromnego doświadczenia.
aby taki zabieg ostatecznie zakończył się powodzeniem, należy wykorzystywać najnowsze technologie i narzędzia sprawiające, że leczenie przebiega w sposób nieuciążliwy dla pacjenta,

koferdam jest barierą używaną w celu izolacji zębów podczas zabiegów dentystycznych. jego wykorzystanie zapewnia najlepsze rezultaty poprzez: – stworzenie bariery aseptycznej,
– możliwość utrzymania suchego pola operacyjnego przez cały czas trwania zabiegu,
– zwiększenie dostępu do pola operacyjnego
– zapewnienie lepszej widoczności pola operacyjnego.
dzięki zastosowaniu koferdamu, zwiększa się bezpieczeństwo pacjenta poprzez uniemożliwienie aspiracji narzędzi i środków chemicznych używanych podczas leczenia.

maszynowe opracowywanie kanałów korzeniowych

Istotną fazą leczenia endodontycznego jest biomechaniczne opracowanie kanałów korzeniowych. Polega ono na dokładnym oczyszczeniu i odpowiednim ukształtowaniu ścian kanału, w taki sposób, aby możliwe było szczelne wypełnienie jego światła materiałem biokompatybilnym. Obecnie coraz częściej odchodzi się od tradycyjnej metody ręcznego opracowywania kanałów. Sposób ten kojarzyć się może koniecznością przeprowadzenia często bolesnego leczenia na kilku długich wizytach.

Dzięki nowej metodzie jaką jest system mechanicznego opracowywania kanałów, proces leczenia jest nie tylko dużo krótszy, ale także często bywa bezbolesny. Przy zastosowaniu nowoczesnych urządzeń efekty leczenia są bardziej przewidywalne, a wizyty dużo przyjemniejsze.

Maszynowe opracowanie kanałów

Osiedle Rzeczypospolitej 6, 61-397 Poznań rataje