Stomatologia RAHMA

leczenie kanałowe pod mikroskopem

leczenie kanałowe pod mikroskopem

leczenie endodontyczne z zastosowaniem specjalistycznego mikroskopu, pozwala lekarzowi w sposób bardzo precyzyjny przeprowadzić zabieg usunięcia z wnętrza zęba (kanałów korzeniowych) martwej lub zmienionej miazgi.

mikroskop dzięki znacznemu powiększeniu oraz doskonałemu oświetleniu sprawia, że lekarz dentysta wykonujący zabieg w sposób bardzo dokładny i najbardziej precyzyjny przeprowadza zabieg leczenia endodontycznego.

leczenie kanałowe pod mikroskopem daje możliwość leczenia nawet najbardziej skomplikowanych przypadków w krótkim czasie. zabieg przeprowadzany jest w znieczuleniu miejscowym i najczęściej jest zabiegiem całkowicie bezbolesnym.

długotrwały proces próchnicowy nie tylko niszczy szkliwo, ale także wywołuje zmiany w głębszych tkankach zęba. jeśli dojdzie do takich powikłań potrzebne jest leczenie endodontyczne, potocznie nazywane leczeniem kanałowym. jest to najskuteczniejsza metoda leczenia zębów, w których miazga uległa nieodwracalnemu zapaleniu.

w leczeniu endodontycznym niezbędne jest zdjęcie rentgenowskie, a także często zdjęcie 3d. pozwalają one precyzyjnie określić długość oraz kształt i ilość kanałów korzeniowych. po ich opracowaniu, lekarz dentysta wypełnia je dedykowanym materiałem, chroniącym przed nawrotem infekcji odcinając drogę bakteriom.

Endodoncja

bardzo istotnym aspektem leczenia endodontycznego jest sposób oraz czas w jakim jest ono przeprowadzane. Aby taki proces leczenia się powiódł, wymaga się od lekarza dentysty wiedzy, umiejętności pracy manualnej  i co najważniejsze ogromnego doświadczenia.
aby taki zabieg ostatecznie zakończył się powodzeniem, należy wykorzystywać najnowsze technologie i narzędzia sprawiające, że leczenie przebiega w sposób nieuciążliwy dla pacjenta,

koferdam jest barierą używaną w celu izolacji zębów podczas zabiegów dentystycznych. jego wykorzystanie zapewnia najlepsze rezultaty poprzez: – stworzenie bariery aseptycznej,
– możliwość utrzymania suchego pola operacyjnego przez cały czas trwania zabiegu,
– zwiększenie dostępu do pola operacyjnego
– zapewnienie lepszej widoczności pola operacyjnego.
dzięki zastosowaniu koferdamu, zwiększa się bezpieczeństwo pacjenta poprzez uniemożliwienie aspiracji narzędzi i środków chemicznych używanych podczas leczenia.

maszynowe opracowywanie kanałów korzeniowych

istotną fazą leczenia endodontycznego jest biomechaniczne opracowanie kanałów korzeniowych. polega ono na dokładnym oczyszczeniu i odpowiednim ukształtowaniu ścian kanału, w taki sposób, aby możliwe było szczelne wypełnienie jego światła materiałem biokompatybilnym. obecnie coraz częściej odchodzi się od tradycyjnej metody ręcznego opracowywania kanałów. sposób ten kojarzyć się może koniecznością przeprowadzenia często bolesnego leczenia na kilku długich wizytach.

dzięki nowej metodzie jaką jest system mechanicznego opracowywania kanałów, proces leczenia jest nie tylko dużo krótszy, ale także często bywa bezbolesny. przy zastosowaniu nowoczesnych urządzeń efekty leczenia są bardziej przewidywalne, a wizyty dużo przyjemniejsze.

Maszynowe opracowanie kanałów

najczęściej zadawane pytania

  1. czy leczenie kanałowe wywołuje bóle?

    dzięki temu, że każdy dentysta pracujący w gabinecie stomatologia rahma w poznaniu aplikuje skuteczne znieczulenie miejscowe, żaden pacjent nie musi obawiać się bólu podczas leczenia kanałowego. korzystamy z tej możliwości, gwarantując komfort pacjentom, aby nie czuli oni strachu przed wizytą.

  2. ile trwa zabieg leczenia kanałowego?

    dawniej leczenie kanałowe dentysta rozkładał nawet na kilka wizyt, ale w dobie rozwoju technologicznego oraz coraz lepszych narzędzi i preparatów, gabinet rahma z poznania zapewnia, że w wielu przypadkach udaje się przeprowadzić skuteczny zabieg nawet podczas jednej wizyty. dysponujemy bowiem doskonałymi narzędziami i metodami, w związku z czym cały proces przebiega sprawnie. w przypadku konieczności rozbicia zabiegu na kilka spotkań klienci są odpowiednio informowani o takim działaniu.

  3. na jakiej podstawie podejmowana jest decyzja dotycząca leczenia a wyrywania zęba?

    decyzja związana z tym, czy decydować się na leczenie kanałowe pod mikroskopem należy tylko i wyłącznie do pacjentów. powinni oni jednak pamiętać, że jest to w wielu przypadkach jedyna metoda na uratowanie naturalnego uzębienia. warto zająć się leczeniem korzenia, bo tylko wówczas protetyk przywróci ząb do pełnej sprawności.

  4. w jakich sytuacjach konieczne jest leczenie kanałowe?

    na skutek urazu zęba czy też działania bakterii często dochodzi do powstania stanu zapalnego lub martwicy miazgi, które powodują u pacjentów ból. w takim przypadku jedynym rozwiązaniem pozwalającym na zachowanie zęba jest leczenie kanałowe.