Stomatologia RAHMA

zalety implantów zębów

1. Trwałość implantów zębowych – implanty wykonane są z materiałów biokompatybilnych co przekłada się na minimalne ryzyko odrzucenia wszczepu przez organizm. Implanty nie obciążają sąsiadujących zębów jak mosty czy protezy, dzięki czemu są bardziej trwałe. Tytanowe implanty zębów trwale zrastają się z kością dając solidną podstawę dla koron na nich osadzanych. Są odporne na działanie próchnicy.

2. Bardzo duża elastyczność i szeroki wachlarz możliwości zastosowania implantów – implanty zębowe opracowane zostały z myślą o odbudowie pojedynczego ubytku zębowego, kilku ubytków a w skrajnych przypadkach nawet całego uzębienia. Ich aplikacja pozwala przywrócić prawidłowe funkcje uzębienia oraz zadbać o kwestie estetyczne naszej jamy ustnej.

3. Przywrócenie prawidłowego zgryzu – Brak choćby jednego zęba w naszym łuku zębowym powoduje przesuwanie się sąsiadujących zębów i przejmowanie jego funkcji. Zaczynają się pochylać i rozsuwać, tracąc przy tym styczność i ciągłość linii łuku. Siły przy przeżuwaniu zaczynają się inaczej rozkładać co powoduje obciążenie zębów powodujące w skrajnych przypadkach ich rozchwianie. Dodatkowo ząb znajdujący się powyżej lub poniżej pustego zębodołu zaczyna wysuwać się (z powodu braku podparcia) spłycając przy tym swój korzeń, powodując tym samym zaburzenia zgryzu. Opisana powyżej sytuacja utrudnia dbanie o higienę jamy ustnej co konsekwencje ma w rozwoju chorób dziąseł czy wystąpienia stanów zapalnych.

4. Korzyści zdrowotne – poszczególne zęby pełnią różne funkcje w jamie ustnej – zęby przednie (siekacze) służą do odgryzania pokarmu natomiast tylne – (przedtrzonowce i trzonowce) do ich rozdrabniania. Brak kilku z nich powoduje przejmowanie roli brakujących zębów i w konsekwencji do ich szybszego niszczenia (w przypadku przejęcia roli trzonowców przez siekacze) lub problemów układu pokarmowego (z powodu braku wstępnego trawienia w jamie ustnej).

5. Komfort użytkowania – implanty zębów wszczepione są pod linią dziąseł, a korony na nich osadzone nie różnią się pod względem estetyki od naturalnych zębów. Brak elementów ruchomych pozwala na uniknięcie otarć czy dolegliwości bólowych. Implanty zamocowane są na stałe i należy o nie dbać w taki sam sposób jak o naturalne zęby.

6. Wzrost poczucia własnej wartości – w braku części uzębienia oczywiście zaburzona jest nasza estetyka i samoakceptacja. Duża liczba ubytków powoduje zmianę rysów twarzy poprzez zapadające się policzki oraz opadanie kącików ust. To tylko część ze zmian, które pojawiają się na naszej twarzy.

umów się na wizytę do naszego specjalisty

Samir Rahma - ZnanyLekarz.pl