Stomatologia RAHMA

implanty zębów Poznań stomatologia rahma

implanty zębów

trwały efekt i naturalne piękno

implanty zębów zrewolucjonizowały rynek usług stomatologicznych. implantologia jest metodą uzupełnienia ubytków od pojedynczych do całkowitego bezzębia, dając szansę na przywrócenie zdrowego i pięknego uśmiechu.

stomatologia RAHMA dysponuje najnowocześniejszym sprzętem do pełnej diagnostyki i planowania zabiegów. dzięki temu proces wszczepiania implantów przynosi spektakularne efekty.

czym są implanty zębów?

to uzupełnienie wszczepione w miejsce brakującego zęba. imituje on zatem jego korzeń. zabieg wszczepienia odbywa się w znieczuleniu miejscowym, jest bezbolesny co czyni go całkowicie komfortowym dla pacjenta. następnie po okresie gojenia tzw. osteointegracji implantu z kością, osadzona zostaje na nim korona protetyczna. wygląda ona jak naturalny ząb, dzięki czemu uzyskujemy najlepszy efekt estetyczny.
w porównaniu z innymi rozwiązaniami protetycznymi, zastosowanie implantów pozwala przywrócić funkcję i estetykę naturalnego uzębienia, unikając jednocześnie ingerencji w pozostałe uzębienie jak np. szlifowanie zdrowych, sąsiadujących zębów.

Zalety implantów

Nowoczesne implanty zębów, które wykonuje się w Poznaniu, mają bardzo wiele zalet i świetnie sprawdzają się w sytuacji, kiedy pacjent ma problemy z zębami lub sporo ubytków, a mimo to chciałby cieszyć się pięknym i zdrowym uśmiechem. Odpowiednio dopasowane implanty gwarantują poprawę zgryzu, swobodę w trakcie jedzenia ulubionych potraw, a w konsekwencji także zwiększenie komfortu życia na co dzień.

fakty i mity o implantach

współczesna implantologia rozwija się w naprawdę dynamicznym tempie, zapewniając pacjentom coraz lepsze rezultaty, poprawiając swobodę przeżuwania i lepszy wygląd jamy ustnej. niemniej jednak pomimo szeroko dostępnej wiedzy wciąż istnieje wiele mitów na temat tego, czym one są. zapraszamy do zapoznania się z faktami i mitami o implantach zębów, które oferujemy w poznaniu. jak wygląda cennik takich usług, czy wprowadzenie implantu jest bolesne i przede wszystkim, czy jest to rozwiązanie dla każdego.

jak należy dbać o implanty zębów?

implanty zębów wszczepiane naszym pacjentom w poznaniu, to część jamy ustnej, dlatego należy traktować je jak własne uzębienie. oznacza to, że istotna jest domowa higiena, regularne mycie oraz używanie nici dentystycznej. Po wykonaniu zabiegu trzeba pamiętać o wszystkich zaleceniach, o których poinformuje lekarz dentysta, takich jak przyjmowanie leków, brak wysiłku fizycznego czy też stosowanie zimnych rozwiązań. pacjent powinien regularnie wykonywać zabieg higienizacji i zgłaszać się na kontrolę pracy protetycznej minimum co pół roku, a w razie jakichkolwiek problemów najlepiej, aby skontaktował się z gabinetem.

informacje dotyczące implantów

warto pamiętać, że implanty zębów w naszym gabinecie w poznaniu są zakładane w sposób profesjonalny. mogą być one na stałe mocowane w jamie ustnej, ponieważ są wykonane z jakościowych materiałów. ponadto prezentują się one bardzo dobrze, dlatego, że ich założenie nie wymaga szlifowania sąsiedniego uzębienia, z racji, iż implant łączy się z kością. dzięki temu efekt prezentuje się naturalnie w każdym wieku. Warto zdecydować się na implanty zębów w poznaniu, sprawdzić cennik i bezpośrednio skontaktować się z naszymi specjalistami.

przeciwwskazania do wykonania zabiegu

biorąc pod uwagę współczesny rozwój medycyny, praktycznie w każdym wieku warto decydować się na implanty zębów. należy jednak pamiętać, że pomimo korzyści tego rozwiązania istnieje kilka przeciwwskazań do zabiegu takich jak przyjmowanie leków wpływających na gęstość kości, reumatyzm, choroby układu sercowo-naczyniowego, obniżona odporność lub nieokreślony ból w okolicy jamy ustnej.

pojedyncze ubytki

ubytki wielozębowe

całkowity brak uzębienia