Stomatologia RAHMA

Diagnostyka

W Gabinecie Stomatologii Rahma oferujemy naszym klientom szeroką ofertę rozpoczynającą się od leczenia schorzeń poprzez edukowanie i prewencję w zakresie dbania o zdrowie jamy ustnej. Zapraszamy Państwa na indywidualne konsultacje oraz diagnostykę, przy pomocy której poznamy potencjalne obszary wymagające dodatkowej pracy. Zapewniamy w naszym gabinecie kompleksową opiekę na najwyższym poziomie niezależnie od aktualnego stanu i kondycji uzębienia. Podczas pierwszej wizyty lekarz dentysta przeprowadza badanie, co stanowi podstawę w kierunku postawienia diagnozy lub dalszego leczenia w naszej klinice w Poznaniu.
Rentgenodiagnostyka

cyfrowe zdjęcia rtg

zdjęcia panoramiczne oraz radiowizjografia

Od wielu lat do diagnostyki chorób stosujemy takie metody jak np. cyfrowe zdjęcia RTG. Wykorzystuje się je w celu uzyskania precyzyjnych obrazów struktur zębów, korzeni oraz tkanki kostnej, co znacznie skraca czas oczekiwania na wyniki, redukując przy tym ekspozycję pacjenta na promieniowanie. Wówczas dzięki specjalistycznej analizie udaje się sprawnie wdrożyć dopasowane leczenie, niwelując negatywne skutki konkretnych schorzeń w obrębie jamy ustnej.
Tomografia komputerowa

tomografia komputerowa

trójwymiarowy obraz struktur

Tomografia komputerowa umożliwia uzyskanie trójwymiarowych obrazów struktur anatomicznych, co z kolei ułatwia precyzyjną ocenę stanu kości, zębów oraz struktur miękkich. Ten zabieg przydaje się więc w diagnostyce implantologicznej, chirurgii stomatologicznej oraz w przypadku bardziej skomplikowanych schorzeń, minimalizując ryzyko powikłań lub rozwoju nieprzyjemnych dolegliwości, głównie za sprawą określenia kluczowych parametrów, niezbędnych, aby zlokalizować przyczyny takiego stanu.

skanowanie wewnątrzustne

cyfrowe obrazowanie zamiast wycisków

Nowoczesna technika diagnostyczna, pozwalająca uzyskać trójwymiarowy model zębów i przyzębia, czyli skanowanie wewnątrzustne to niezwykle przydatne narzędzie, chociażby przy planowaniu leczenia ortodontycznego, protetycznego czy też implantologicznego. Ten typ skanowania gwarantuje precyzyjny pomiar odległości między zębami, ułatwiając lekarzom analizę budowy zgryzu. Nasz lekarz dentysta otrzymuje wówczas cenne informacje, przydatne podczas opracowywania spersonalizowanego planu leczenia.

Cennik usług

Zdajemy sobie sprawę z tego, że wiele osób może nie orientować się w kosztach związanych z poszczególnymi usługami stomatologicznymi, szczególnie jeśli jak dotąd z nich nie korzystali. Oferując profesjonalne i kompleksowe usługi, zachęcamy wszystkich pacjentów z Poznania i nie tylko do przejścia na dedykowaną zakładkę, gdzie znajduje się nasz cennik z podziałem na konkretne dziedziny, w jakich specjalizuje się nasz personel. Lekarz dentysta to bowiem osoba odpowiadająca za zdrowie, a także komfort pacjentów, dlatego w razie jakichkolwiek pytań zachęcamy do kontaktu.