Stomatologia RAHMA

bonding - co musisz wiedzieć przed zabiegiem

jak się przygotować do zabiegu?
przed wykonaniem bondingu, należy bezwzględnie wyleczyć wszystkie zęby ze zmian próchnicowych. bonding wykonywany jest wyłącznie na zdrowych zębach.

jak wygląda proces wykonania bondingu?
leczenie odbywa się na dwóch wizytach. na pierwszej wizycie konsultowany jest pożądany wygląd zębów oraz pobierany jest wycisk w celu wykonania nakładki na zęby. na drugiej wizycie (po kilku dniach) lekarz zmniejsza delikatnie zęby wykonując ich szlifowanie, wytrawia szkliwo a następnie wtłacza w szczelinę między nakładkę a ząb materiał kompozytowy. na końcu materiał jest utwardzany lampą stomatologiczną. cały zabieg trwa kilka godzin w zależności od ilości zębów które chcemy objąć bondingiem.

kiedy widoczne są efekty?
efekty widoczne są niezwłocznie po zakończonej wizycie. pacjenci przechodzą niesamowite metamorfozy co podnosi w sposób natychmiastowy ich samoocenę i pewność siebie. zęby po bondingu są równe, o ładnym kształcie i jednolitym kolorze.

jak dbać o zęby po wykonaniu bondingu?
należy pamiętać, aby po wykonaniu bondingu dbać o zęby w taki sam sposób jak o naturalne, pamiętając o higienie jamy ustnej (szczotkowanie, nitkowanie, płukanie płynami do higieny jamy ustnej) oraz regularnych wizytach kontrolnych i higienizacyjnych w gabinecie.

umów się na wizytę do naszego specjalisty

Adam Januszewski - ZnanyLekarz.pl