Stomatologia RAHMA

Profilaktyka

Priorytetem pracujących w klinice Stomatologii Rahma w Poznaniu specjalistów, jest dbanie o zdrowie jamy ustnej pacjentów poprzez skuteczną profilaktykę. Usługi w tym zakresie obejmują między innymi regularne badania kontrolne, czyszczenie zębów lub usuwanie kamienia nazębnego, w celu zapobiegania poważniejszym problemom z uzębieniem. Dzięki systematycznej profilaktyce można bowiem uniknąć bardziej inwazyjnych zabiegów, takich jak leczenie kanałowe pod mikroskopem czy też implanty zębów. Z tego powodu zespół lekarzy dentystów z Poznania chętnie przypomina pacjentom o zaletach regularnych wizyt kontrolnych w klinice stomatologicznej.

Skaling

Usuwanie kamienia nazębnego

Chcąc zadbać o zdrowie dziąseł i zębów, warto regularnie, minimum raz lub dwa razy w roku zdecydować się na tzw. skaling, czyli usuwanie kamienia nazębnego oraz innych osadów, powstałych w wyniku mineralizacji płytki nazębnej, głównie przez resztki jedzenia, bakterie i ślinę. Jego obecność często prowadzi do poważnych problemów, takich jak zapalenie dziąseł, próchnica oraz choroby przyzębia. Aby ich uniknąć, najlepiej udać się do profesjonalnego gabinetu.

Piaskowanie

Profesjonalne usuwanie osadu

Procedura piaskowania, wykonywana w Gabinecie Stomatologii Rahma w Poznaniu, to innowacyjna metoda oczyszczania zębów, którą doświadczony lekarz dentysta wykonuje w bezbolesny dla pacjenta sposób. Celem tego zabiegu jest usuwanie osadów, przebarwień, bakterii oraz płytki nazębnej, przy użyciu delikatnego strumienia piasku, bez ryzyka wystąpienia uszkodzeń strukturalnych, poprawiając ponadto wygląd zębów pod względem ich estetyki.

Fluoryzacja

Ochrona i odbudowa tkanek zęba

W trosce o zdrowe zęby oferujemy profesjonalne usługi fluoryzacji, aby zapobiegając powstawaniu próchnicy, jednocześnie wzmocnić szkliwo. Nasz gabinet w Poznaniu bazuje na profesjonalnych preparatach, będących skutecznymi narzędziami w kontekście profilaktyki ubytków, aby utrzymać zęby w doskonałej kondycji. Fluoryzacja to zatem nie tylko zabieg dla dzieci, ale również skuteczna metoda ochrony uzębienia dla pacjentów w każdym wieku.

Lakowanie

Zabezpieczanie tkanek zęba

Lakowanie to efektywna metoda zapobiegawcza, szczególnie często stosowana wśród młodszych pacjentów, zabezpieczająca trudno dostępne powierzchnie zębów przed działaniem szkodliwych czynników powodujących próchnicę. Precyzyjne nałożenie specjalnego lakieru sprawia, że zęby stają się odporne na działanie kwasów i bakterii, co przekłada się na lepszą ochronę, a przy tym także solidne wsparcie zdrowego rozwoju zębów, dziąseł i całej jamy ustnej.

Cennik usług

Cennik usług, jakie wykonuje wykwalifikowany lekarz dentysta w gabinecie w Poznaniu, jest dostępny w specjalnie przygotowanej zakładce na naszej stronie internetowej. Chcemy, aby pacjenci zainteresowani zabiegami z zakresu stomatologii mieli łatwy możliwość zapoznania się z transparentnie przygotowanymi informacjami dotyczącymi potencjalnych kosztów, aby umożliwić im świadome podejmowanie decyzji. W przypadku pytań bądź wątpliwości zachęcamy również do kontaktu przy pomocy metod widocznych na naszej stronie internetowej.