Stomatologia RAHMA

sinus lift

na czym polega zabieg? 

sinus lift jest zabiegiem chirurgicznym polegającym na podniesieniu dna zatoki szczękowej. wykonuje się go w sytuacji, w której pacjent nie posiada wystarczającej ilości tkanki kostnej w szczęce w wymiarze pionowym. bardzo często pacjenci, którzy utracili zęby w przeszłości i zwlekali z ich uzupełnieniem wymagają przeprowadzenia zabiegu sinus lift.  kość w miejscu brakujących zębów poprzez naturalne procesy fizjologiczne zanika. niemniej jednak dzięki technikom regeneracji kości możliwa jest jej odbudowa.

techniki wykonywania zabiegu sinus lift

zabieg podniesienia dna zatoki szczękowej można wykonać za pomocą dwóch metod:

1. metoda otwarta – wykonywana jako osobna procedura. zazwyczaj stosowana przy minimalnej wysokości kości. dostęp do zatoki odbywa się przez okno kostne w bocznej wyrostka zębodołowego szczęki. odwarstwia się kolejno błonę od zatoki a następnie podnosi zatokę uzupełniając pustą przestrzeń materiałem kościozastępczym. 

2. metoda zamknięta – stosowana jednocześnie z zabiegiem wszczepienia implantu. dostęp do zatoki szczękowej umożliwiony jest poprzez otwór wykonany pod wprowadzany implant. metoda ta jest mniej inwazyjna dla pacjenta i pozwala na skrócenie procesu gojenia oraz regeneracji pod odbudowę protetyczną. 

wybór odpowiedniej metody przeprowadzenia zabiegu sinus lift dokonuje lekarz na podstawie wykonanej diagnostyki w postaci tomografii komputerowej 3d oraz badania pacjenta. zabieg wykonywany jest w miejscowym znieczuleniu.

umów się na wizytę do naszego specjalisty

Samir Rahma - ZnanyLekarz.pl