loader

Implanty zębowe – sposób na brakujące zęby

Implanty Poznań
Data publikacji: 5 kwietnia 2021

Implanty zębowe

Implanty zębowe to rewolucyjna i sprawdzona metoda odbudowy brakującego uzębienia. Charakteryzują się najwyższą jakością i sprawdzoną metodą by osiągnąć efekt pięknego, zdrowego i naturalnego uśmiechu. Implanty pozwalają na odbudowę ubytków zębów, jak również na odbudowę bazy kostnej i wszczepienie implantów w miejscach, w których do niedawna nie było takiej możliwości. Implanty zębowe jako metoda uzupełniania ubytków zębowych, jest sposobem bezpiecznym i o bardzo wysokim odsetku powodzeń.

Czym jest implant zębowy?

To tytanowa śruba wszczepiona przez lekarza w kość szczęki lub żuchwy w miejscu brakującego zęba. Imituje ona zatem korzeń zęba. Zabieg ten odbywa się w znieczuleniu, jest bezbolesny, więc całkowicie komfortowy dla  pacjenta. Następnie po okresie gojenia tzw. osteointegracji implantu z kością, dokręcona lub osadzana zostaje na nim korona protetyczna. Wygląda ona jak naturalny ząb, dzięki czemu uzyskujemy najlepszy efekt estetyczny.
W porównaniu z innymi rozwiązaniami protetycznymi, zastosowanie implantów pozwala przywrócić funkcję i estetykę naturalnego uzębienia, unikając jednocześnie ingerencji w pozostałe uzębienie jak np. szlifowanie zdrowych, sąsiednich zębów.

Implanty zębowe – zalety stosowania:

Trwały efekt, zapewniający piękny uśmiech

Przywracają prawidłową i komfortową funkcję żucia i trawienia

Brak konieczności szlifowania innych zębów, tak jak w przypadku mostów protetycznych

Alternatywa dla wyjmowanych protez i nieestetycznych metalowych klamer

Przywracają estetykę naturalnego uzębienia

Pomagają zachować naturalne rysy twarzy

Niejednokrotnie by przeprowadzić leczenie implantologiczne, należy zastosować odbudowę kości, np. metodami sterowanej regeneracji tkanek lub podniesienia dna zatoki szczękowej. Dzieje się tak na skutek resorpcji, czyli zaniku kości po ekstrakcji (usunięciu) zęba. Rozpoczyna się ona zaraz po utracie zęba, a po 3 latach zanika już ok 40-60 % kości wyrostka zębodołowego. Materiałami stosowanymi do zabiegów odbudowy tkanki kostnej są błony kolagenowe i preparaty kościozastępcze. Po zabiegach odbudowy bazy kostnej pod implanty, następuje okres gojenia i przebudowy wszczepionego materiału, tak aby po kilku miesiącach wprowadzić implanty zębowe. Bardzo często możliwy jest zabieg jednoczasowego wszczepienia implantów wraz z regeneracją tkanki kostnej.

Po zakończonym leczeniu należy pamiętać o regularnych wizytach kontrolnych. Zarówno w przypadku zębów własnych, jak i tych osadzonych na implantach, stała opieka lekarza odgrywa bardzo ważną rolę. Ma to ogromne znaczenie, by pacjent mógł na długo cieszyć się zdrowym i pięknym uśmiechem.


Podziel się:


MediRaty